Kopalnie węgla

Strona główna 8.371
Kopalnie żelaza

Strona główna 8.461
Kopalnie uranu

Strona główna 6.929
Kopalnie złota

Strona główna 6.944
Neutrina

Strona główna 114.087zarejestruj się

Krok po kroku - od czego zacząć?

Lewa strona menu:
- Wiadomości (tutaj pojawiają się informacje odnośnie wysłanych misji, raporty itp.)
- Kontrola lotów (prezentowane aktualne wrogie misje, wysłane misje oraz powracające)
- Doki startowe (mając flotę, możemy podać współrzędne i wysłać ją w określonym celu)
- Infrastruktura (tutaj możemy rozbudować poziomy kopalń a także powiększać zasoby planet)
- Badania (rozwój badań znacznie ulepsza efektywność w grze)
- Produkcja (w zależności od poziomu badań nad flotą tutaj możemy produkować flotę)
- Rynek surowców (umożliwia wymianę surowców a także ich zakup)
- Inwestycje (system giełdowy, obstawiamy czy kurs danego surowca wzrośnie czy spadnie)
- Galaktyka (przegląd planet rozmieszczonych w poszczególnych układach)
- Ranking (ranking punktowy aktualizowany po każdej pełnej godzinie)
- Board dyskusyjny (możliwość zadawania pytań)
- Unicrum Market (możliwość zakupu surowców itp. za złotówki)

#### 1) Zaczynamy od rozbudowy kopalń!

W grze kluczowe są surowce. W górnej części ekranu widzimy aktualną ilość surowców oraz liczbę np. (+1) oznaczającą sumę poziomów kopalń a jednocześnie przyrost surowca na 1 sekundę. Im wyższy poziom, tym szybsze i większe wydobycie.

Należy wejść w zakładkę Infrastruktura i kliknąć na rozbudowę wybranej kopalni. Wtedy jej poziom wydobycia wzrasta po czym następuje stan oczekiwania na kolejna rozbudowę. W początkowym etapie gry kluczowy jest rozwój kopalń szczególnie żelaza oraz węgla i złota. Otrzymując komunikat rozwiń badania, należy w zakładce badania rozwinąć poziom Wiedzy budowlanej.

Wiedza budowlana jest indywidualna dla każdej planety i jej wartość określa najwyższy możliwy poziom rozbudowy kopalń na planecie. Jeśli rozwiniemy poziom badania do np. 5 wtedy każda z kopalń będzie mogła być rozwinięta do tego poziomu maksymalnie.

#### 2) Wysyłamy ekspedycje wydobywcze na najbliższe planety!

Po uzyskaniu 2-go poziomu badań gwiezdnej floty uzyskujemy możliwość produkowania osady wydobywczej. Jej celem jest eksplorowanie sąsiednich planet z surowców w jej złożach. Tym sposobem bez skolonizowania innej planety możemy wydobywać jej surowce. Aby tego dokonać należy:

- albo w dokach startowych podać współrzędne lotu i podać ilość wysłanej floty
- albo też klikając na ustawienia (prawy górny róg) ustawić limit ekspedycyjny podając domyślną liczbę flot a następnie wchodząc w podgląd galaktyki klikamy ikonkę "E". Nasza osada zostanie wysłana. W przyszłości głównie w ten sposób będziesz korzystał z misji ekspedycyjnych. Lot wysłanej misji możesz śledzić w kontroli lotów. Jeśli misja dotrze do planety otrzymasz wiadomość. Jeśli misja jest pomyślna (nie stracisz floty a zyskasz surowiec lub flotę) wtedy warto kontynuować misje na tę planetę. Możesz zwiększyć ilość wysłanej floty, zwiększasz wydobycie jednocześnie zwiększa to ryzyko niepowodzenia misji. Więcej nt. ekspedycji wydobywczych znajdziesz w osobnym temacie encyklopedii.

Należy wziąć pod uwagę długi czas lotu. Aby znacznie przyspieszyć loty, należy rozwinąć badanie prędkość planetarna. Jest to kluczowe dla elastyczności gry, ciągłego wysyłania ekspedycji wydobywczych na najbliższe planety.

Podsumowując - w początkowym etapie gry należy skupić się na:
- rozbudowie poziomów kopalń i badaniu wiedzy budowlanej,
- badaniu gwiezdnej floty (minimum 2 poziom)
- badaniu prędkości planetarnej (minimum 1 poziom)
- ciągłym wysyłaniu ekspedycji wydobywczych na najbliższe planety


#### 3) Wymiana surowców z innymi graczami!

Z pewnością podczas ekspedycji uda się przechwycić kilka neutrin. Codziennie w godzinach 20-21 dostępny jest na rynku surowców handel wymiany pomiędzy graczami. Jeśli masz za dużo danego surowca, możesz go wymienić zupełnie za darmo pod warunkiem, że ktoś wystawił odpowiednią ofertę wymiany - nie potrzebujesz do tego neutrin. Możesz również samodzielnie wystawić ofertę wymiany w zależności od kursu np. oddam 100.000 uranu za 24.000 żelaza. Wystawienie każdej oferty wymaga 2 neutrin. Oferta jest ważna przez 10 minut dla innych graczy.

#### 4) Oczekujemy na kolejną rozbudowę...

Każda rozbudowa infrastruktury, ekspedycje niosą za sobą czas oczekiwania. W tym momencie możemy przejść do inwestycji i według uznania zainwestować w kontrakt terminowy na cenę danego surowca. Jeśli zakładamy wzrost ceny, wtedy klikamy na zieloną strzałkę przy konkretnej wartości którą inwestujemy. Po 3 godzinach, jeśli cena zmieni wartość zgodnie z naszymi oczekiwaniami zarobimy na inwestycji. W przeciwnym wypadku poniesiemy stratę. Na zmianę cen wpływ ma aktywność innych graczy poprzez zmianę ilościową rozkładu surowców w magazynach.

cdn.

Copyright © Neone
zakład kamieniarski wodzisław | nitonakrętki nierdzewne | prawnik wodzisław śląski | pellet Pszów | dietetyk rybnik
kuchnie na wymiar rybnik | cyklinowanie Żyrardów | Utrzymanie zieleni Czerwionka-Leszczyny | zawiasy nierdzewne | stylistka katowice